Večerná bezpečnostná akcia v KOŠICIACH!

Košický nočný život je zvyčajne o neviazanej zábave, ale akcia s názvom Driver party vniesla medzi davy mladých ľudí aj iný nádych. Zástupcovia motoristického areálu Mihyring sa spolu s oddelením BECEP rozhodli usporiadať v známom košickom klube bezpečnostnú akciu, ktorá bola zameraná na význam používania reflexných prvkov pri zníženej viditeľnosti. K dispozícií bol pre ľudí aj simulátor prevrátenia, čím sa mohli všetci zúčastnení presvedčiť o dôležitosti zapnutých bezpečnostných pásov.

„Cieľom akcie je priblížiť ľuďom “safety“ prvky v ich osobnej bezpečnosti. Všetci návštevníci dostali okrem uvítacieho „welcome drinku“ aj reflexný pásik, ktorý by mal byť samozrejmou výbavou každého z nás.“ povedal zástupca motoristického areálu Mihyring, pán Marián Michalov. „Chceme, aby sa s nimi zoznámili a čo najviac zblížili." Od nového roku budú mať totiž chodci povinnosť nosiť reflexný prvok.

„V Košiciach to funguje tak, že čo sa nehovorí a neudeje na Kováčskej ulici, akoby sa ani nestalo! Práve preto sme sa rozhodli usporiadať akciu v známom klube, s vysokou návštevnosťou mladých ľudí. Onedlho sa na nás môžu ľudia tešiť aj v iných východoslovenských mestách,“ dodal Marián Michalov.

Apropo simulátor prevrátenia. Veľmi zaujímavé zariadenie. Človek si vie na vlastnej koži vyskúšať, aké je to v prípade nepríjemnej nehody. Získa aspoň maličkú predstavu o tom, čo všetko pri kotrmelcoch s autom zažije a uvedomí si, že to nie je žiadna sranda. A azda pochopí aj význam bezpečnostného pásu, ktorý toho znesie veľmi veľa a človeka aj pri prevratoch udrží pripútaného v sedadle. Mnohí ľudia si to nevedia ani predstaviť a nevedia odhadnúť, aké to je. Takto si každý uvedomí význam bezpečnostných pásov, ktoré sú pri situácii dole hlavou schopné udržať celé ľudské telo!

K autám i dobrej zábave neodmysliteľne patria i pekné dievčatá a v tomto smere si organizátori akcie takisto dali záležať. Účastníkov vítali atraktívne hostesky, od ktorých sa aj reflexný pásik prijímal s väčšou radosťou.

Akcia dopadla výborne a všetci návštevníci sa bavili a diskutovali do skorých ranných hodín. „Účasť potvrdila, že bezpečnosť na cestách nie je okrajovou témou. Celým večerom sa niesli rozhovory o tom, kto a ako koná za volantom. Ľudí zaujala forma i spôsob prezentácie a nás to utvrdilo v tom, že takéto akcie majú význam.“ dodal Marián Michalov.


←Staršie Novšie→
Obrázky k článku:


Becep Košice


Becep Košice


Becep Košice


Becep Košice

Súvisiace články

Nehoda nie je nahoda01
DVD Nehoda nie je náhoda

Spoločnosť Driving Academy ako odborný partner pre BECEP vytvorila vzdelávacie DVD s názvom Nehoda nie je náhoda. Tento 30 minútový film je určený hlavne mladým vodičom a krás... .

Celý článok

VODIČI MOTOCYKLISTI MLADÍ VODIČI
SENIORI CYKLISTI CHODCI
DETI PROFESIONÁLI SPOLU
Odporúčame