Drivers Fuel Challenge 2013

súťaž spotreby

21. septembra 2013 sa v Truck Centre Senec uskutočnilo slovenské finále súťaže Volvo Trucks – Drivers Fuel Challenge 2013. Finále sa zúčastnilo 12 najlepších vodičov z troch kvalifikačných kôl, ktoré sa konali v júni 2013 v Budči, Prešove a v Senci. Titul najúspornejšieho vodiča získal p. Juraj Balog z STD Donivo.

Súťaž o najúspornejšieho vodiča na Slovensku organizuje Volvo Truck Slovak už druhý rok. Cieľom súťaže je dokázať, že školený vodič vie úsporným štýlom jazdy ušetriť prepravcovi prevádzkové náklady. Tento rok sa do súťaže prihlásilo 80 vodičov z celého Slovenska. V júni 2013 sa v Truck Centrách Budča, Prešov a Senec konali kvalifikačné jazdy, z ktorých vzišlo 12 finalistov. Títo sa 21. septembra 2013 zišli v Truck Centre Senec, kde sa konalo slovenské finále Drivers Fuel Challenge 2013. Na finále boli pozvaní majitelia firiem súťažiacich vodičov, zákazníci a obchodní partneri Volvo Truck Slovak a samozrejme zamestnanci Truck Centra Senec.

Vyše 250 zúčastnených hostí neodradilo ani upršané jesenné počasie a okrem sledovania priebehu súťaže mali možnosť zabaviť sa na pripravených sprievodných atrakciách a programe.

Samotná súťaž sa začala ráno po 6.00 prehliadkou trasy. Pred siedmou si vodiči vylosovali poradie súťažnej jazdy. Na regulárnosť a celkový priebeh pretekov dohliadal školiteľ vodičov Volvo Trucks Jozef Ivanič. Vodiči jazdili na 2 ťahačoch Volvo FH 13, 500 koní, Euro 5 EEV. Každý ťahač bol doplnený naloženým návesom s hmotnosťou 15 t. Celková hmotnosť súpravy bola 32 t. Trasa pretekov mala dĺžku 43 km. Jazdilo sa zväčša po cestách 1. triedy.

Slovenské finále súťaže Volvo Trucks Drivers Fuel Challenge 2013 nakoniec vyhral p. Juraj Balog zo spoločnosti STD Donivo s celkovou spotrebou na súťažnej trase - 9,42 l. Keďže aj druhý najlepší vodič - p. Pavol Čobrda zo spoločnosti NAD RESS mal spotrebu iba o niečo vyššiu - 9,58 l, víťazné stupienky patrili tým najlepším z najlepších.

Pán Juraj Balog podľa jeho vlastných slov veril, že sa v súťaži umiestni medzi najlepšími: „Spotrebe sa venujem dlho. Najskôr som sám jazdil ako vodič. Teraz skôr teoreticky sledujem štýl jazdy našich vodičov prostredníctvom Dynafleetu. Vďaka Dynafleetu a Školeniu vodičov Volvo Trucks presne viem, čo funguje." Robert Mészáros, obchodný riaditeľ Volvo Truck Slovak, ktorý odovzdával ceny víťazom, dodáva: „99 % vodičov, ktorí sa tento rok zúčastnili súťaže Drivers Fuel Challenge 2013 na Slovensku prešlo Školením vodičov Volvo Trucks. Myslím si, že aj vďaka súťažiam ako je táto majú prepravcovia možnosť vidieť, koľko paliva dokáže školený vodič ušetriť spoločnosti pre ktorú jazdí. Spolu s najnovším nákladným vozidlom Volvo FH, ktoré vďaka svojim technologickým novinkám dokáže ušetriť ďalšie prevádzkové náklady, je to určite lákavá kombinácia pre všetky prepravné spoločnosti."

Najlepší vodič zo Slovenska postupuje do regionálneho finále súťaže Volvo Trucks - Drivers Fuel Challenge 2013, ktoré sa uskutoční 19. októbra v Grobniku, Chorvátsko. V regionálnom finále, ktorého sa zúčastnia najlepší vodiči z 18 krajín Strednej a Východnej Európy, bude mať najlepší vodič možnosť vyhrať nový osobný automobil Volvo V40.


←Staršie Novšie→

Obrázky k článku:

súťaž spotreby

Súvisiace články

Transport trends - prednáška
3. medzinárodná konferencia: Transport Ψ Trends 2014

V dňoch 19. – 20. 6. 2014 sa v Banskej Bystrici uskutočnila 3. medzinárodná konferencia o dopravnej psychológii pod názvom Transport Ψ Trends 2014. Účastníci konferencie prijali nasledovné ... .

Celý článok

nákladná doprava
V Rumunsku už bez problémov

V Rumunsku by už zahraniční vodiči - profesionáli nemali mať problémy s výnimkou. Začiatkom marca tohto roku zadržali v Bukurešti tamojší policajti slovenského vodiča kami... .

Celý článok

VODIČI MOTOCYKLISTI MLADÍ VODIČI
SENIORI CYKLISTI CHODCI
DETI PROFESIONÁLI SPOLU

Odporúčame