DVD Nehoda nie je náhoda

Nehoda nie je náhoda

Spoločnosť Driving Academy ako odborný partner pre BECEP vytvorila vzdelávacie DVD s názvom Nehoda nie je náhoda. Tento 30 minútový film je určený hlavne mladým vodičom a krásnym spôsobom vysvetľuje aké krízové situácie môže vodič zažiť počas jazdy. Na špeciálnom cvičisku sú vysvetlené zásady bezpečnej jazdy na rôznych povrchoch vozovky a limity, v ktorých sa vodič môže pohybovať. 

Jeden z najlepších automobilových pretekárov na Slovensku Štefan Rosina vám ukáže ako má vodič reagovať vo vozidle, ktoré nemá žiadne elektronické pomôcky ako ABS, ASR alebo ESP. Na druhej strane mladá neskúsená vodička Miška jazdí na modernom vozidle, ktoré obsahuje takmer všetky stabilizačné systémy a vy uvidíte, že ani tie nie sú zárukou beznehodovej jazdy!

Hlavným dôvodom vzniku tohto náučného filmu sú štatistické údaje nehodovosti. Najrizikovejšou skupinou na cestách sú mladí vodiči. Na základe analýzy, ktorú si BECEP nechal vypracovať sú dopravné nehody najčastejšou príčinou úmrtia 15 - 24 ročných ľudí v krajinách OECD. Výraznú úlohu tu zohrávajú tri zásadné faktory, ktoré sú typickými pre túto skupinu vodičov: nedostatok skúsenosti, pohlavie (mladí chlapci sú za volantom rizikovejší než dievčatá) a vek. Podľa materiálu OECD je vnímanie rizika medzi mladými vodičmi pomerne málo rozvinuté, čo má za následok častejšiu nehodovosť u tejto vekovej skupiny. Do značnej miery v tejto oblasti zohrávajú úlohu osobnostné rysy, akými sú hľadanie senzácií, impulzívnosť alebo rýchly životný štýl. Všetky tieto charakteristiky sú príznačné práve pre skupinu mladých ľudí. Ďalšími prispievajúcimi faktormi sú pocit ilúzie kontroly vozidla alebo nereálny optimizmus, ktorý nie je podložený praktickými skúsenosťami.

 


←Staršie Novšie→

Obrázky k článku:

Nehoda nie je náhoda


Nehoda nie je náhoda - cvičisko


Nehoda nie je náhoda - cvičisko - rozhovor


Nehoda nie je náhoda - cvičisko


Nehoda nie je náhoda - cvičisko

Súvisiace články

Becep
Večerná bezpečnostná akcia v KOŠICIACH!

Košický nočný život je zvyčajne o neviazanej zábave, ale akcia s názvom Driver party vniesla medzi davy mladých ľudí aj iný nádych. Zástupcovia motoristického areálu Mihy... .

Celý článok

VODIČI MOTOCYKLISTI MLADÍ VODIČI
SENIORI CYKLISTI CHODCI
DETI PROFESIONÁLI SPOLU

Odporúčame