TK k novele zákona

tlačová konferencia - skútre
Tlačová konferencia ktorá sa konala 1 mája 2013 reflektovala na novelu zákona o používaní "malých" motocyklov. V jednoduchosti môžeme povedať, že: vodič, ktorý má vodičský preukaz na osobné motorové vozidlo (skupina B) minimálne 2 roky, môže automaticky jazdiť na skútri do obsahu 125 ccm. Do tohto obdobia bolo možné jazdiť na motocykli do obsahu 50 ccm. Ak ste chceli jazdiť na silnejšom motocykli museli ste navštíviť autoškolu a rozšíriť si vodičské oprávnenie. Schválne píšeme skúter, nakoľko podľa zákona to môže byť motocykel s automatickou prevodovkou bez spojky, čo sú v drvivej väčšine len skútre. Prečo došlo k takejto novele? Hlavným cieľom je znížiť počet vozidiel vo väčších mestách a tým znížiť hustotu cestnej premávky, teda zákon motivuje vodičov aby v letných mesiacoch využívali vo väčšej miere motocykel miesto auta.
POZOR! Táto novela dáva zároveň možnosť všetkým vodičom osobných motorových vozidiel, ktorí nikdy pred tým na motocykli nesedeli aby si v kľude kúpili takýto pomerne silný motocykel akým skúter s obsahom 125 ccm naozaj je a pustili sa do premávky! Ste na to naozaj pripravený??? BECEP zdvíha varovný prst a upozorňuje všetkých, ktorí zvažujú kúpu takéhoto motocykla ale ho už majú doma aby sa na ňom neučili jazdiť v cestnej premávke! Jednoznačne odporúčame navštíviť motoškolu kde si pod dohľadom skúsených inštruktorov vyskúšate akú brzdnú dráhu potrebujete na absolútne zastavenie z rôznych rýchlostí a na rôznych povrchoch, asi najdôležitejšie je naučiť sa vyhnúť náhlemu vjazdu cudzieho predmetu do vašej dráhy a určite nadobudnete nové zručnosti, ktoré vám pomôžu pri jazde.

←Staršie Novšie→

Obrázky k článku:

tlačová konferencia - skútre


tlačová konferencia - skútre


tlačová konferencia - skútre


tlačová konferencia - skútre


tlačová konferencia - skútre

Súvisiace články

foto Noc vyskumnikov BECEP PRIBINA 5
Noc výskumníkov 2017

Deň 29.9.2017 bol venovaný Noci výskumníkov v mestách Bratislava, Žilina, Banská Bystrica, Poprad a Košice. Oddelenie BECEP v spolupráci s PRIBINA pripravilo pre záujemcovi "Iný pohľad na cestu" a rozdávali sa aj reflexné predmety ako a... .

Celý článok

logo Vidieť a byť videný
Vidieť a byť videný 2016

Spoločnosť OSRAM v spolupráci so sieťou autoservisov AutoKelly, Policajným zborom SR a Oddelením bezpečnosti cestnej premávky (BECEP) Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR pripravili druhý ročník akcie zameranej na spr... .

Celý článok

Tekovské Nemce - spoločné foto
Deň bezpečnosti s Granviou

Dňa 26.10. sa konala na odpočívadle Tekovské Nemce akcia s názvom Deň bezpečnosti. Počas celého dňa boli k dispozícii vzdelávacie aktivity spojené s bezpečnosťou cestnej prem&... .

Celý článok

VODIČI MOTOCYKLISTI MLADÍ VODIČI
SENIORI CYKLISTI CHODCI
DETI PROFESIONÁLI SPOLU

Odporúčame