3. globálna ministerská konferencia o bezpečnosti cestnej premávky

stokholm konferencia
Vo februári tohto roka sa pod záštitou švédskeho kráľa Carla XVI. Gustava a ministra infraštruktúry Tomasa Enerotha uskutočnila v Štokholme v poradí tretia globálna ministerská konferencia o bezpečnosti cestnej premávky.

Zúčastnené štáty vrátane Slovenskej republiky sa na konferencii prihlásili k tzv. Štokholmskej deklarácii, podľa ktorej sa majú krajiny usilovať znížiť v rokoch 2021 až 2030 počet úmrtí a počet ťažkých zranení pri dopravných nehodách o 50 % v porovnaní s ich počtom z roku 2020 s cieľom dosiahnuť do roku 2050 tzv. víziu nula – víziu nulového počtu usmrtení a ťažkých zranení na cestách.

Slovenskú republiku na konferencii v Štokholme zastupovali zástupcovia ministerstva dopravy a výstavby a J. E. Martina Balunová, veľvyslankyňa SR vo Švédsku.

Obrázok - zdroj: www.roadsafetysweden.com

←Staršie Novšie→

Obrázky k článku:

stokholm konferencia
Konferencia v Štokholme

Súvisiace články

pixabay
Národná stratégia Slovenskej republiky pre bezpečnosť cestnej premávky na roky 2021 - 2030

Vláda SR na rokovaní dňa 1. decembra 2021 schválila Národnú stratégiu Slovenskej republiky pre bezpečnosť cestnej premávky na roky 2021 – 2030. Ide o kľúčový dokument pre zvyšovanie bezpečnosti na slovenských cestách. Jej ciel... .

Celý článok

porovnanie eu umrtia graf
Porovnanie počtu úmrtí na cestách v štátoch EÚ

Ako sme na tom s úmrtnosťou pri dopravných nehodách na našich cestách v porovnaní s ostatnými členskými štátmi EÚ? Odpoveď nám dá graf, ktorý vyjadruje počet úmrtí pri dopravných nehodách v prepočte na 1 mil. obyvateľov. ... .

Celý článok

Fajčenie v aute
Fajčenie za volantom 6x zvyšuje riziko nehody

Fajčenie za volantom je rovanko nebezpečné ako posielanie správ z mobilu. Negatívny účinok vyfajčenej cigarety pretrváva až 12 hodín. Porušenie zákazu fajčenia pri preprave mal... .

Celý článok

VODIČI MOTOCYKLISTI MLADÍ VODIČI
SENIORI CYKLISTI CHODCI
DETI PROFESIONÁLI SPOLU

Odporúčame