V Michalovciach si posvietili na bicyklistov

Michalovce - porevencia a aktivity

V záujme bezpečnosti cyklistov ako účastníkov cestnej premávky Mestská polícia (MsP) v Michalovciach v spolupráci s Ministerstvom dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Slovenskej republiky – oddelenie bezpečnosti cestnej premávky (BECEP) vykonala v dňoch 29. – 30. 9. 2014 preventívno - bezpečnostnú akciu zameranú na dodržiavanie pravidiel cyklistov a to konkrétne pri prejazde centrálnou mestskou zónou (CMZ).

Do akcie boli zapojení aj žiaci ôsmeho ročníka II. ZŠ na Ulici J. Švermu v Michalovciach. Počas dvoch dní boli vytvorené tri stanovištia, kde zastavení cyklisti boli poučení o povinnostiach, ktoré sú povinní dodržiavať pri jazde bicyklom a o potrebe nosenia ochranných a reflexných pomôcok.

 Každý zastavený cyklista dostal od žiaka reflexné prvky a letáky v ktorých je obsiahnutá tematika rád a povinnosti pre cyklistu. Počas tejto akcie sa nám spoločne podarilo zastaviť 305 cyklistov, ktorí túto akciu vnímali pozitívne.


←Staršie Novšie→

Obrázky k článku:

Michalovce - porevencia a aktivity


Michalovce - porevencia


Michalovce - dopravná prevencia a aktivity


Michalovce - dopravná porevencia a aktivity

Súvisiace články

bicyklisti
Cyklistické prilby znižujú riziko vážneho zranenia hlavy o takmer 70 percent

Odborníci z austrálskej University of New South Wales prezentovali na septembrovej medzinárodnej konferencii SAFETY 2016 výsledky na základe analýzy 43 štúdií vyšetrujúcich nehody a pády via... .

Celý článok

VODIČI MOTOCYKLISTI MLADÍ VODIČI
SENIORI CYKLISTI CHODCI
DETI PROFESIONÁLI SPOLU

Odporúčame