Deň otvorených dverí spoločnosti Arriva

dopravná výchova

Dňa 6.9.2014 sa v Nitre konal deň otvorených dverí spoločnosti Arriva a.s., ktorý bol zameraný na podporu hromadnej autobusovej dopravy a zvýšenie bezpečnosti cestnej premávky.

Návštevníci mali možnosť vidieť opravárenské dielne, historické autobusy ŠL, ŠD, RTO, Ikarus, a aj kĺbovú Karosu sedemstovkovej rady. Súčasťou programu boli ukážky činnosti hasičov, policajtov, Červeného kríža, ktorí predviedli simulovaný zásah pri dopravnej nehode.

Oddelenie BECEP predviedlo simulátorom prevrátenia, ktorý preukázal nevyhnutnosť používania bezpečnostných pásov. V stánku Nitrianskej komunitnej nadácie si návštevníci mohli vyskúšať mini dopravné ihrisko, trenažér cyklojazdy a okuliare opitosti.

Záchranárski psi so psovodi z Alfa Rescue našli všetkých zranených pri simulácii zemetrasenia a predviedli svoju dokonalú poslušnosť. Deň otvorených dverí prilákal takmer 3 000 návštevníkov, čím bola prekročená návštevnosť predchádzajúceho ročníka.


←Staršie Novšie→

Obrázky k článku:

dopravná výchova


Simulátor prevrátenia


dopravná výchova

Súvisiace články

foto Noc vyskumnikov BECEP PRIBINA 5
Noc výskumníkov 2017

Deň 29.9.2017 bol venovaný Noci výskumníkov v mestách Bratislava, Žilina, Banská Bystrica, Poprad a Košice. Oddelenie BECEP v spolupráci s PRIBINA pripravilo pre záujemcovi "Iný pohľad na cestu" a rozdávali sa aj reflexné predmety ako a... .

Celý článok

logo Vidieť a byť videný
Vidieť a byť videný 2016

Spoločnosť OSRAM v spolupráci so sieťou autoservisov AutoKelly, Policajným zborom SR a Oddelením bezpečnosti cestnej premávky (BECEP) Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR pripravili druhý ročník akcie zameranej na spr... .

Celý článok

Tekovské Nemce - spoločné foto
Deň bezpečnosti s Granviou

Dňa 26.10. sa konala na odpočívadle Tekovské Nemce akcia s názvom Deň bezpečnosti. Počas celého dňa boli k dispozícii vzdelávacie aktivity spojené s bezpečnosťou cestnej prem&... .

Celý článok

VODIČI MOTOCYKLISTI MLADÍ VODIČI
SENIORI CYKLISTI CHODCI
DETI PROFESIONÁLI SPOLU

Odporúčame